Back to School 2017 + rozdanie

Do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jest jeszcze trochę czasu, ale warto przygotować się wcześniej na to ważne wydarzenie. Dziś mam dla Was Back To School z rozdaniem 🙂 

Jeśli ktoś dorosły mówi Ci, że „jak pójdziesz do pracy, to zatęsknisz za szkołą”, to uwierz. Nie chodzę do szkoły od kilku lat, studia ukończyłam dwa lata temu, pracuję już kawał czasu. Powyższe słowa są mega prawdziwe. Teraz trzeba brać odpowiedzialność za swoje czyny. Bardzo chciałabym mieć na głowie tylko wkuwanie do kartkówek i sprawdzianów. Ale nie twórzmy tu ponurych wizji. Skupmy się na tym, co przyjemne czyli na zakupach. Póki przed Wami jeszcze trochę błogiej wolności, chcę pomóc Wam w przygotowaniach.

Ceny artykułów szkolnych na pierwszy rzut oka nie wydają się wysokie jak Mount Everest, ale gdy już przyjdzie do podliczania na kasie to paragon wije się jak ścieżka w Alpach, a do upadku blisko. Portfel pustoszeje jak Twój żołądek pod koniec wyprawy. Mimo wszystko szkolne zakupy należą do całkiem przyjemnych. Chociaż wiążą się z chodzeniem do szkoły, to jednak wybór różnych wzorów i kolorów zeszytów, ołówków i innych gadżetów sprawia wiele przyjemności. Kiedyś wąchaliśmy zapachowe gumki i był to szczyt dziecięcych marzeń, a dziś mamy temperówko-gumki, gdzie gumkę można mieć na zapasie. Dziś długopisy mają funkcję podpórki pod telefon. Kto kiedyś pomyślał o takich bajerach?

Dlaczego mówię o szkolnych zakupach tak wcześnie? Większość z Was jeszcze cieszy się wakacjami i wylegiwaniem na plaży. Szkolne zakupy często odkłada się na później, bo będzie jeszcze czas. Pamiętajcie, że „sezon” rusza w sierpniu, ale co bardziej zapobiegliwi już w lipcu zaczęli kompletowanie szkolnych przyborów. Im później zaczniecie, tym mniejszy będzie wybór, zwłaszcza jeśli chodzi o takie akcesoria jak plecaki i piórniki. Warto zajrzeć do sklepów już teraz, żeby potem nie mieć żalu. Cenną wskazówką powinno być też dla Was to, by nie dawać się naciągać na internetowe zakupy. Przejrzyjcie Internet, zróbcie research w sklepach i księgarniach, bo właśnie w sklepach stacjonarnych możecie kupić dokładnie to samo, co w sieci, a tą różnicą, że od ręki i bez kosztów przesyłki, co jest niestety błędem, bo często wychodzi na to samo a nawet drożej.

Sama wróciłabym do szkoły i trudno mi powstrzymać się przed zakupami, gdy przechodzę obok wypełnionych po brzegi półek. Niagara tych wszystkich bloków, teczek długopisów itd. zachwyca oczy. W związku z tym poczyniłam zakupy i postanowiłam, że podaruję szkolne przybory komuś z Was. Mam ogromną nadzieję, że Wam się przydadzą i nieco odciążą domowy budżet. Przed Wami pierwsze rozdanie na łamach bloga My i Kultura.

W skład rozdania wchodzą:

 • 2 bruliony 96 kartek w kratkę
 • 2 zeszyty 60 kartek w kratkę
 • Zestaw kreślarski (linijka, kątomierz, ekierka)
 • 3 ołówki HB
 • 2 długopisy niebieskie + wkład
 • Korektor
 • Gumka do ścierania
 • Zakreślacze (niebieski, zielony, żółty, pomarańczowy)
 • Fiszki indeksujące
 • Spinacze
 • Kartki w kostce

Zasady są bardzo proste i każdy sprosta zadaniu. Rozdanie trwa od 5go sierpnia do 19 sierpnia do północy, żeby rzeczy zdążyły dojść przed wrześniem. Losowanie odbędzie się 20 sierpnia. Wyniki zostaną podane w tym poście oraz na facebooku. Z osobą wygrywającą skontaktuję się w prywatnej wiadomości. Udział w rozdaniu mogą wziąć osoby pełnoletnie lub posiadające zgodę rodzica i mieszkające na terenie Polski. Nie chciałabym mieć potem problemów z wysyłką 🙂 Żeby wziąć udział w rozdaniu back to school musisz lubić fanpage bloga na facebooku, udostępnić ten post na swoim profilu (publicznie), zostawić lajka oraz zaprosić dwie osoby do wspólnej zabawy oznaczając je w komentarzu 🙂

Sponsorem rozdania jestem ja, rozdanie odbywa się bez współpracy z żadną firmą. Rzeczy zakupione w:

 • Księgarnia Fan Kultury
 • Biedronka
 • Pepco

To kto chętny na back to school?

Rozdawajka zakończona sukcesem. Losowanie wyłoniło zwyciężczynię. Zestaw wygrała Kasia Sielowska. Gratulacje! 🙂 Nagranie z losowania możecie zobaczyć tutaj.

Zdjęcie: własne

Zapisz

Zapisz