DIY bałwanek z kubków jednorazowych

Święta tuż tuż i poszły w ruch dekoracje. Bombki, śnieżynki i… bałwanki. Zobaczcie jak powstawał DIY bałwanek z kubków jednorazowych, doskonały do udekorowania holu, dziecięcego pokoju czy przedszkolnej sali.

Bałwanka podpatrzyłam w zeszłym roku, ale nie miałam okazji go skonstruować. Tym razem postanowiłam, że muszę go zrobić, bo wygląda po prostu świetnie. Potrzebowałam czterech paczek kubków jednorazowych, zszywacza, zszywek, linijki, ołówka, nożyczek, pistoletu na klej na gorąco, szalika i kapelusza oraz czarnego, pomarańczowego i białego brystolu.

Konstruowanie diy bałwanka z kubków zaczęłam od ustalenia średnicy dolnej kuli. W tym przypadku było to około 50 cm. Rozłożyłam kubki w okręgu i zaczęłam zszywać je zszywaczem.

Kolejnym etapem było dokładanie kolejnych warstw kubków, po coraz mniej wraz z kolejną warstwą, aż do momentu gdy powstanie pół kuli. Kiedy zakończyłam pierwszą połowę, odwróciłam konstrukcję i dopięłam kolejne warstwy.

Uwaga, pamiętajcie, by nie były to pełne kule, wówczas konstrukcja diy bałwanka z kubków będzie bardziej stabilna.

Kiedy obie kule są już gotowe, nakładamy mniejszą kulę na większą i podklejamy klejem na gorąco. Delikatnie dociskamy i czekamy aż klej wyschnie. Następnie z pomarańczowego brystolu formujemy stożek, który następnie przyklejamy do głowy bałwanka. Ja wkładałam do środka jednego z kubeczków, smarując brzegi klejem na gorąco.

Guziczki oraz oczy odrysowujemy na czarnym brystolu, wycinamy i przyklejamy, smarując klejem na gorąco brzegi kubeczków. Na koniec przymocowujemy kapelusz i wkładamy bałwankowi szalik.

Diy bałwanek z kubeczków jednorazowych gotowy 🙂

Wykorzystane materiały:

Kubki jednorazowe (Tesco)

Brystol, pistolet na gorący klej oraz pałeczki klejowe, zszywki (Księgarnia Fan Kultury)

Kapelusz, szalik (Secondhand Vive Profit)

Zdjęcia: własne