Idzie nowe czyli podsumowujemy 2018 rok i czekamy na więcej

Cały rok czekamy na ten jeden dzień i ten szczególny wieczór, kiedy podsumowujemy to, co minione. Z nadzieją patrzymy w przyszłość. Witamy Nowy Rok z myślą, że będzie lepszy od poprzedniego.

Rok 2018 mogłabym zdecydowanie określić jednym słowem – przełomowy. Na początku podzieliłam się z Wami kilkoma celami na ten rok. Część z nich udało się zrealizować w pełni, pozostałe w pewnej ilości. Niektóre w ogóle nie znalazły się w zestawieniu, ponieważ bałam się o ich realizację. Ale o tym zaraz… Chciałabym skupić się na tym, za co jestem wdzięczna w tym roku. Mimo różnych problemów, które los rzucił mi pod nogi, dałam radę.

Zaręczyny

To był mega piękny i wzruszający dla mnie moment. Dostałam od życia najcudowniejszego mężczyznę. Jest moim wsparciem i bardzo mnie motywuje. Bycie jego żoną będzie dla mnie największą dumą 🙂

Szop Książkowy

Ktoś mógłby powiedzieć, że mając umowę o pracę w moim mieście i rezygnując z tego co mam, popełniam największy błąd. Niejeden popukał się w głowę i patrzył na mnie z powątpiewaniem. Uwierzcie mi na słowo, że zanim zdecydowałam się na ten krok, musiałam przemyśleć wszelkie za i przeciw. To nie było proste, ale koniec końców dobrze się stało, bo mimo wielu przeszkód, udało się spełnić jedno z największych marzeń. Szop Książkowy istnieje od maja i ma się całkiem dobrze.

Rodzina

Rodzina jest dla mnie niesamowicie ważna i cenna, zwłaszcza, że od jakiegoś czasu się powiększyła. Wsparcie rodziców, Michała, przyszłych teściów, całej rodziny, przyjaciół i znajomych w tym roku było dla mnie naprawdę ważne. Bałam się, że nie dam rady, ale każde pozytywne słowo, gest, trzymanie kciuków zagrzewało mnie do walki. Cudownie jest mieć wokół siebie tyle życzliwych osób.

Pomoc dla Stowarzyszenia Chełmska Straż Ochrony Zwierząt

Pochłonięta własnymi sprawami, nie chciałam zapominać o naprawdę potrzebujących. Zdaję sobie sprawę z tego, że wokół dzieje się wiele krzywdy, wiele niegodziwości. Chciałam za wszelką cenę pomóc komuś, kto tej pomocy naprawdę potrzebuje. Udało mi się wspólnie ze Stowarzyszeniem Chełmska Straż Ochrony Zwierząt zorganizować zbiórkę darów dla podopiecznych. Dzięki pomocy ludzi zgromadziliśmy około 80 kg karmy mokrej, suchej, kaszy, ryżu, dodatkowo koce, poduszki etc. Wielkie serca, wielka wdzięczność. Wychodzę też z założenia, że czas na pomaganie jest przez cały rok, nie tylko przed Bożym Narodzeniem, dlatego w planach mam kilka rzeczy, o których będę Was informować na bieżąco 🙂

Remont

Udało nam się w tym roku zaliczyć również gruntowny remont pokoju. Przemalowaliśmy ściany, kupiliśmy nowe biurko, które jest idealne do pracy dla dwóch osób. Wyposażyliśmy się w regały na książki, bo to jest dla nas podstawa, żeby książek było jak najwięcej 🙂 Jestem zadowolona. Chciałabym jeszcze tylko wyposażyć nas w jakieś przytulne dodatki z drewna. Polecacie coś?

Nagrywanie na YT

Lubię rozmawiać z ludźmi i ich słuchać, ale nagrywanie samej siebie i publikowanie tego w internecie do tej pory mnie przerażało. Cieszę się, że miałam w sobie odwagę, by to zmienić i wyszłam ze swojej strefy komfortu. Myślę, że to nowy punkt zwrotny zarówno w moim jak i Szopowym życiu 🙂

Plany na 2019 rok

Długo zastanawiałam się nad tym jaki mamy plan na 2019 rok. Nie chciałabym, by nasze cele były niemożliwe do spełnienia. Zdaję sobie sprawę z tego, że czeka nas mnóstwo pracy, wiele wysiłku i prób charakteru.

1. Przygotowania ślubne – w 2019 roku musimy załatwić sprawy kościołowo-urzędowe, wybieram się też na poszukiwania sukni ślubnej, musimy przygotować zaproszenia ślubne ponieważ pod koniec roku chcemy zacząć zapraszać gości, w międzyczasie wyskoczy milion innych rzeczy, zakupów i pierdół. Jesteśmy jednak dobrej myśli 🙂 Takiej imprezy jeszcze nie było 😀 Jeśli jesteście ciekawi naszych przygotowań, dajcie znać w komentarzach czy chcecie wpisy o tematyce ślubnej, a tymczasem przypominam o tym czym warto się kierować i o co zapytać podczas wybierania sali weselnej 🙂

2. Szop Książkowy – w związku z księgarnią plan jest zasadniczo prosty, a jednocześnie bardzo trudny – rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Mamy nadzieję, że los będzie nam sprzyjać i wkrótce zaleją nas fale nowych klientów 🙂 Chcemy również nawiązać sporo współprac, bo… księgarnia ludźmi stoi. Naprawdę, żadna księgarnia, żadna firma nie jest w stanie prosperować bez autentyczności, bez uśmiechu i bez współpracy 🙂

3. Medialne roszady – Plan jest również taki, by połączyć księgarnię z blogiem. Pytałam Was na facebooku co myślicie o zmianie nazwy bloga i dziękuję Wam za wszelkie odpowiedzi. Ostatecznie wraz z ukochanym podjęliśmy decyzję, by nie zmieniać nazwy, lecz by zdecydowanie zaznaczyć zespolenie sklepu i bloga. Stąd też zniknął poprzedni firmowy instagram, a profil myikultura zmienił się na szopksiazkowypl. Zmiany nastąpią również na YT, a co do pozostałych mediów to nadal kwestia do przemyślenia.

Witam Was w Nowym Roku i mam nadzieję, że i dla nas i dla Was będzie on pomyślny. Przede wszystkim życzę Wam, żeby to nie był rok niespełnionych planów. Dużo motywacji, samozaparcia, by Wasze plany zostały zrealizowane.

Buziaki :*

Zdjęcie: pexels.com